Умовний спосіб для України…

Час від часу я повертаюсь у своїх думках до весни 2014 року та задаю собі одне й те ж питання - що сталося би, якби тоді Росія не анексувала Крим та не вредрался б на Донбас? І кожен раз відповідь на це питання в мене однакова.

Звісно, це умовний спосіб, ненаучна фантастика та те, що зветься "дурак думкою багатіє". Але ж, ця відповідь дозволяє зробити дуже корисний для нашого майбутнього висновок. Отже, революція відбулася, Янукович втік до Ростова, залишки його банди тимчасово підтягли хвіст. Турчинов стає тимчасовим президентом, Яценюк - прем'єром, готуються президентські та парламентські вибори. На кордонах спокій. Що далі?

А далі в нас неодмінно приходить реванш. Миттєвий, неминучий, із константою часу лише декілька місяців. Практично стовідсотково Порошенко не стає президентом України. Бо немає наявної загрози війни, голоси виборців розпорошуються та у результаті складної комбінації ним стає... вірно, Юлія Володимирівна. І перше, що вона робить, це відновлює для себе усі економічні та політичні важелі часів Овоща, водночас відтискаючи від них усіх більш-менш помітних людей Януковича. Це у внутрішній політиці. У зовнішній - візит до Москви, "мір, дружба, жвачка" та підтверждення умов газового контракту.

Основні олігархи намагаються знівелювати вплив Тимошенко, та розпочинають довгострокові комбінації з метою позбавити її частини повноважень. Звісно, в таких умовах армія лежить роззброєна (не до неї), спецслужби активно грають на боці ЮВТ проти ахметова-пінчука-коломойського-тощо. Аваков із часом залишає піст голови МВС та ймовірно знов вирушає до Італії. Мєнти бешкетують на дорогах, кришують бізнес, набивають кишені. Усе як завжди.

Країна в умовах суцільного розбрату. Економіка на нулі, МВФ не підписав кредитування та крихти фіндопомоги йдуть з РФ в обмін на Севастополь та довічне користування базами. Президент(ка) у шоколаді, олігархи теж, Турчинов знікає з поля політики (або навіть взагалі зникає). Асоціація із ЄС не підписана, дякуючи браку виконаних умов, слова "томос" ніхто не чув навіть приблизно. Країною вже до початку 2015 року надійно володіє Путін і Ко.

Таким чином, головним шлагбаумом на шляху до нормального розвитку України завжди є (та будуть) олігархи та система влади, вибудована ними для себе. Власне, це те, що ми маємо зараз, з тією різницею, що в нас була до поточного часу ще буремна п'ятирічка, протягом якої інтереси олігархів стримувалися драматичною ситуацією війни, окупації та особливих обставин.

Але олігархи перемогли і це, продекларувавши можливість і надалі рулити долею країни. І доки вони будуть це собі дозволяти - в нас не буде того життя, на яке ми сподіваємось. І з цим нам треба неодмінно щось зробити...

Комментариев еще нет.

Leave a Reply

Вы должны войти Авторизованы чтобы оставить комментарий.