Броньована камера для пройдисвіта

У славетному творі "Майстер та Маргарита" нашого відомого співвітчизника московські лиходії та хабарники, рятуючись від нападу зграї Воланда, вимагали від співробітників НКВС сховати їх у "броньованій камері" слідчого ізолятору.

Декілька днів тому з авторитетних джерел стало відомо, що з 2006 по 2016 рік філія Приватбанку на Кіпрі провела крізь себе з метою відмивання 470 млрд. доларів США. Звісно, локомотивом ціх операцій були тодішні власники банку Коломойський та Боголюбов. Сума величезна. Навіть, ні - це світовий рекорд у галузі доведених обсягів манілондеріна. Світові наркобарони, торговці зброєю та ділки тіньового ринку з різних кутків планети відпочивають на тлі цього досягнення "скромних" українських "робітників грошових насосів".

Звісно, така величезна сума не могла пройти повз увагу Мінфіну США та правоохоронних органів країни, що потерпає від махінацій та бореться з ними сильніше за усі інші країни світу. Вочевидь з цієї суми лише частина вийшла з України, бо фізичне виведення 47 млрд. на рік з одного Києва - це нонсенс. Вірогідно, цей "бєнін пилосос" працював довгий час під контролем та усі адресати цього цирку давно вже внесені до відповідних реєстрів та списків. Мабуть цім пояснюється відносно безтурботне життя володарів грошової пральні.

Але усьому настає кінець, та два роки тому Коломойському довелося залишити затишну Швейцарію та перебратися до Ізраїлю, користуючись участю у єврейськіх справах, благодійністю (на цьому ж тлі) та жорсткою позицією Ерец Ісраель, що не видає своіх громадян за жодних умов. Тим не менш, тиск США, що вимагали екстрадиції, та непубличні контакти на рівні спецслужб обох країн восени 2018 року зробили перспективи перельоту Тель-Авів - Вашингтон за рахунок американських платників податків відчутними до зубного болю.

І тоді Коломойський замислив терміновий та дуже нахабний план. Якщо в світі закінчились країни, що згодні його захистити від справедливого покарання, то треба таку країну зробити для себе власноруч. На жаль, цією країною смогла бути лише Україна. Зірки були прихильні для Бєні. тому, що його наміри збігались із цілями росіян, інтересами українських олігархів, які жадали відсторонити від влади Пороха, та грунтувалися на байдужісті до власної долі переважно атомізованого українського "суспільства".

Операцію по забудові для себе персональної недоторканості Бєня провів блискавично, використвши величезні фінансові, медійні та інші ресурси. За підтримки, звісно, вищезазначених вигодонабувачів. Але, не дивлячись на це, зараз ми можемо казати, що перспективи Коломойського не блискучі. Бо він поводився занадто зухвало та на шляху до власного порятунку примудрився образити істеблішмент республіканської партії США. Та ще у той момент, коли вони готуються до прийдешніх перегонів за крісло у Овальному кабінеті Білого Дома.

Сам факт оприлюднення цифри відмитих грошей свідчить про те, що США не залишають свого наміру розчавити нахабного товстосума. А якщо він ще є перепоною у передвиборчей грі - можна сказати, що його доля принципово вирішена. Тому питання як саме Коломойський потрапить до федеральної в'язниці у США - це справа техніки та не дуже довгого часу. Шкода, що після його видачі ми залишимось із руїною, що він тут спотворив, рятуючи себе. Але це вже не стосується американців, а стосується лише нас. Тих, що дозволили це із собою зробити.

І це буде потужним уроком та мотивацією для перебудови нашого суспільства та країни так, щоб у майбутньому не було жодної спроби будь-кому вчинити з нами подібне...

Комментариев еще нет.

Leave a Reply

Вы должны войти Авторизованы чтобы оставить комментарий.